Pouštíme nové Roští

Nové Roští (http://nove.rosti.cz/) se klube už nějakou dobu. Poslední týdny jsme ho chtěli už několikrát prohlásit za stabilní, ale pořád se objevovaly problémy, které nám stály v cestě.

Kdo nás trochu sleduje tak ví, že je nové Roští postavené kolem Dockeru. Začínali jsme s verzí 0.9, které nás v prvních týdnech držela trochu pod krkem, protože jsme každých několik dní museli restartovat kontejnery a někdy dokonce celý docker server. Vydáním verze 1.2 tento problém odpadl a aktuální verze 1.6 můžeme v klidu prohlásit za rock stable a jedeme na ní bez jediného zádrhelu.

Nicméně nám ve spuštění doposud bránila nekompletní administrace. Když jsme se posunuli dál, narazili jsme nakonec na něco, kvůli čemu jsme museli spuštění odložit. Kromě toho se sami sobě ještě vymlouváme na stěhování serverů a nebo třeba na hokej 🙂

A teď konečně to na co my, a doufáme že i vy, čekáte. V sobotu 23. května 2015 budeme vykopávat novou administraci do světa. Bude označena sice jako beta, ale jediným důvodem je, že nemá kompletní rozhraní pro e-maily. Druhým nepříjemným detailem je synchronní komunikace s kontejnery. Dost pravděpodobně se tam najdou i nějaké WTF bugy, ale myslíme, že už se nám je podařilo většinou odstranit. Přeci jen novou administraci už nějaký čas sami aktivně používáme. Až se nám podaří odstranit zmíněné problémy a nová administrace nahradí funkčně starou, spustíme ji na doméně admin.rosti.cz a teprve pak prohlásíme za stable.

P.S.: Zatím stále za aplikace v nové administraci nestrháváme kredity. Strhávat začneme od soboty a ten, kdo se zapojil či zapojí do testování, dostane od nás nějaké bonusové kredity navíc.